Зернова угода не передбачає забаганок РФ — посол

Росія зараз намагається «причепити» до зернової угоди ряд питань, по яким зараз йде дискусія, зазначив Василь Боднар.

У зерновій угоді не передбачено задоволення будь-яких потреб Росії, які намагається ініціювати Москва. Про це сказав посол України в Туреччині Василь Боднар, повідомляє Укрінформ у четвер, 18 травня.

«У самій угоді не передбачається задоволення жодних потреб Росії. Угода передбачає механізми функціонування зернового коридору з українських портів на міжнародні ринки. Те, що Росія намагається зараз «причепити», – це питання, повʼязані з аміакопроводом, зі зняттям санкцій з банків і організацій, які займаються торгівлею зерном і добривами. Ці питання поки що перебувають у дискусії», – пояснив Боднар.

Дипломат зауважив, що ООН підписувала угоду з РФ і відповідний меморандум про сприяння розв’язанню цих питань.

«Тому дискусії щодо тих вимог тривають, а зернова ініціатива має функціонувати окремо, оскільки документ по ній був підписаний саме в такому форматі», – наголосив посол.

Нагадаємо, 17 травня Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження зернової угоди ще на два місяці – до 18 липня. Про це повідомив турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган. А сьогодні у Москві пояснили, чому підтримали продовження угоди.

До цього рішення Росія постійно блокувала виконання зернової угоди і зривала інспекції кораблів.