Зернова угода не відновила роботу — міністерство

Незважаючи на вчорашні заяви, досі не проінспектовано жодне судно. Тобто 62 судна залишаються в очікуванні інспекцій на вхід.

Заступник розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков заявив, що експорт сільськогосподарських товарів Чорним морем у рамках зернової угоди поки не відновили, незважаючи на її продовження. Про це він сказав в інтерв’ю Голосу Америки.

За словами Васькова, Україна, ООН та Туреччина вважають, що вчора зернова угода була просто розблокована, а не продовжена, оскільки ще 17 березня її дію продовжили на 120 днів, а не на 60, як заявляла Росія.

«Але (розблокована — ред.) поки що на словах. Тому що, незважаючи на вчорашні заяви, і вчора і сьогодні досі не проінспектовано жодне судно. Тобто 62 судна залишаються в очікуванні інспекцій на вхід. Жодне не погоджено всіма сторонами угоди, а саме Росією», — зазначив чиновник.

Нагадаємо, вчора, 17 травня, віцепрем’єр — глава Мінвідновлення Олександр Кубраков заявив, що «зернову угоду» розблоковано, вона продовжить свою дію до 18 липня.

Зернова угода не передбачає забаганок РФ — посол