ЗМІ: Нідерланди можуть відправити в Україну F-16 після навчання пілотів

Україна може отримати деякі з літаків, які виставлено на продаж, або деякі з літаків, які перебувають наразі в експлуатації.

Нідерланди можуть направити в Україну винищувачі F-16 після навчання пілотів. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що Нідерланди мають на озброєнні 42 винищувачі F-16, 24 з яких зараз використовує голландська армія і які не можуть бути відправлені в Україну до середини 2024 року. Десяток із 18 інших літаків мали бути продані Draken International, але уряд відклав передання літаків у грудні без пояснення причин, пославшись на комерційну конфіденційність.

«Хоча остаточне рішення про розгортання ще не ухвалено, Україна може отримати деякі з літаків, які виставлено на продаж, або деякі з 24 літаків, які перебувають наразі в експлуатації, наступного року, залежно від графіка навчання», — пише видання.

Повідомляється, що Нідерланди підтримують льотну придатність усіх своїх літаків F-16 за рахунок регулярного технічного обслуговування.

За словами прессекретаря міністерства оборони Нідерландів, уряд розгляне можливе постачання F-16 в Україну пізніше. Наразі пріоритетною є підготовка пілотів.

При цьому Нідерланди разом із Данією очолюють коаліцію з підготовки українських пілотів за підтримки Великої Британії та Бельгії.

Як пише Bloomberg, незважаючи на готовність уряду Нідерландів допомогти посилити українську повітряну оборону якомога швидше, підготовка пілотів, планування розгортання і логістика можуть тривати багато місяців.

З початку війни Нідерланди надали Україні вже близько 1,6 млрд євро військової допомоги.

Раніше радник міністра оборони України Юрій Сак заявив, що Нідерланди можуть стати першою країною, яка передасть Україні винищувачі F-16. 

Нагадаємо, Нідерланди виділять 260 млн євро на закупівлю 155 мм артилерійських боєприпасів для України.