ЗС Сербії приведено у стан максимальної готовності

Президент країни наказав військовим терміново рухатися в напрямку лінії з Косово та Метохією через «насильство косовської поліції».

Збройні сили Сербії приведені у стан максимальної готовності через ситуацію в Косові. Відповідний наказ 26 травня підписав президент країни Олександр Вучич, повідомило видання Kurir.

Зазначається, глава держави та головнокомандувач наказав Збройним силам терміново рухатися в напрямку адміністративної лінії з Косово та Метохією.

«Президент Вучич зважився на цей крок через насильство, яке поліція (прем’єр-міністра Косова) Альбіна Курті чинить проти сербського народу», — пише газета.

Він також звернувся до НАТО з закликом терміново припинити насильство проти сербів.

У п’ятницю в трьох муніципалітетах на півночі Косово відбулися сутички між поліцією та місцевими сербами. Як заявили косовські правоохоронці, вони допомагають новообраним мерам реалізувати своє право працювати в офіційних будівлях.

 

Нагадаємо, у грудні минулого року відносини Сербії та Косова загострилися. Тоді косовський спецназ зайшов на територію муніципалітету з переважно сербським населенням на тлі майбутніх перевиборів.

У відповідь сербське населення перекрило барикадами траси у кількох населених пунктах, а армію Сербії було приведено у стан бойової готовності.