Поліція порушила справу проти Донецькоблгазу — глава Донецької ОДА

Поліція порушила справу проти Донецькоблгазу — глава Донецької ОДА

Подача газу була припинена, незважаючи на похолодання до семи градусів морозу і в порушенні постанови Кабміну. Поліція кваліфікувала це як самоуправство.

У Донецькій області поліція відкрила кримінальне провадження проти ПАТ Донецькоблгаз за припинення подачі газу. Справу відкрито за ст. 356 КК України — Самоправність. Про це повідомив глава Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко в Facebook.

«Такою була відповідь правоохоронців на самоуправні дії приватного акціонерного товариства Донецькоблгаз, яке, всупереч постанові Кабміну і умови меморандуму (підписаного урядом, НКРЕП, Нафтогазом і мерами українських міст 9 лютого), всупереч прогнозованого зниження температури повітря до -7 градусів, безпідставно перекрило газопостачання 59 котелень обласного комунального підприємства Донецьктеплокомуненерго», — написав Кириленко.

Він зазначив, що обласне комунальне підприємство експлуатує 182 котельні і забезпечує теплом 3 048 житлових будинків, 91 школу, 93 дитячих садки, 67 лікарень і 574 об’єкти іншої інфраструктури.

«Самоправно дії Донецькоблгазу погрожували жителям області та фактично могли привести до руйнування систем централізованого опалення», — зазначив глава області.

Він додав, що газопостачання в котельнях було відновлено.

Нагадаємо, Донецька область залишилася без тепла через заборгованість в 1,5 млрд гривень.