Росіян ще на рік відсторонили від змагань з вітрильного спорту

World Sailing залишила чинним відсторонення російських та білоруських спортсменів до квітня 2024 року.

У World Sailing передумали допускати до змагань спортсменів з країн-агресорок. Нагадаємо, раніше організація привітала рішення МОК і очікувалось, що після консультації з країнами-членами організації росіян та білорусів допустять до міжнародних турнірів.

Однак цього не сталося. Як йдеться у повідомленні, World Sailing залишила чинною дискваліфікацію до квітня 2024 року.

Це означає, що росіяни та білоруси пропустять усі кваліфікаційні старти на Олімпіаду-2024, крім останнього, який відбудеться в квітні наступного року. До того часу всі санкції продовжуватимуть діяти.

«Усі члени Ради, які взяли участь у проміжному засіданні як обрані представники національних органів World Sailing, отримали можливість висловити точку зору свого регіону. Хоча офіційного голосування не було, була дуже чітка підтримка більшості для збереження поточної позиції World Sailing щодо повернення до міжнародних змагань спортсменів і офіційних осіб з Росії та Білорусі.

Після розгляду всіх думок, висловлених на зустрічі членами Всесвітньої ради з вітрильного спорту, Правління погодилося з наступним:

— Правління продовжує підтримувати керівництво МОК і основоположні принципи олімпізму в Олімпійській хартії, а також в рівній мірі основні принципи недискримінації спортсменів і відокремлення спорту від політики, наголошені як Виконавчим комітетом МОК, так і Радою ASOIF. Рада визнає, що Основоположні принципи олімпізму містять рекомендацію МОК дозволити повернення російських і білоруських спортсменів як індивідуальних нейтральних спортсменів.

— Враховуючи, що терміни повернення є питанням міжнародних федерацій, рішення Правління залишається незмінним: квітень 2024 року є можливістю для спортсменів з російським або білоруським паспортом повернутися до міжнародних змагань як нейтральним спортсменам. Що стосується олімпійської кваліфікації, Semaine Olympique Française (SOF) відбудеться в цей час і надасть можливість спортсменам із російським чи білоруським паспортом змагатися як індивідуальним нейтральним спортсменам у кваліфікації до Парижа 2024.

— World Sailing залишається цілковито відданим підтримці вітрильного співтовариства України в цей неймовірно важкий час», — сказано в повідомленні.