Янукович написав статтю на шість сторінок. Процитував Кіссінджера і заявив, що Україні загрожує знищення, а з РФ не можна говорити з позиції сили

У статті на шість сторінок Янукович розмірковує про розвиток подій в Україні з 2004 року, про Революцію гідності та багато іншого, заявляючи, що «не мислить себе» поза Україною і що країна є «сутністю його існування».

Він серед іншого згадав свої зустрічі з колишнім державним секретарем США Генрі Кіссінджером і процитував його пораду українському керівництву «продовжувати політику балансування між інтересами Росії та Заходу». На думку Януковича, зараз Кіссінджера «завзято розпікають люди, які привели Україну до нинішньої драми».

«Хай як боляче про це писати сьогодні, але державність України – у великій небезпеці. Їй загрожує повне знищення. Водночас ідеться не лише про ризики втрати величезних територій на півдні та сході нашої держави», заявив він.

Також Янукович вважає, що «нинішнє ситуативне зближення з Польщею загрожує ситуацією, коли Україна може бути змушена погодитися на фактичне злиття з нею», а з Росією Україні «доведеться сісти за стіл переговорів».

«Я завжди вважав, що з Росією не можна розмовляти з позиції сили за жодних обставин. Необхідний глибокий діалог. І тут доведеться говорити правду. Тому що далі жити в атмосфері брехні й лицемірства, ненависті це глухий кут. За ним катастрофа. І ще, не можна забувати, що є великий закон життя: що посієш, те й пожнеш. Звісно, про це потрібно було думати раніше, але й зараз ще не пізно», резюмував Янукович, який утік з України у 2014 році.

https://www.facebook.com/avyanukovych/posts/pfbid02mzkEETWobC8QLFouSWFcFjbEB6BBV93kJYWzuesDjrmEgSi7bzwrLt8gLMoMk99Cl

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Януковича обрали президентом України у 2010 році. 22 лютого 2014 року, після трьох місяців протестів на Майдані, Верховна Рада визнала, що він самоусунувся з посади і не виконує своїх обов’язків, після чого було оголошено нові президентські вибори. Того самого місяця Янукович покинув Україну, зараз він із сім’єю проживає у Росії.

У січні 2019 року Оболонський райсуд Києва заочно визнав Януковича винним у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни і засудив до 13 років позбавлення волі. Також Януковича підозрюють у держзраді через підписання Харківських угод у 2010 році, в організації теракту та скоєнні умисних убивств на Майдані у 2014-му.

Наприкінці минулого року він подав до Окружного адмінсуду два позови, що стосуються позбавлення його повноважень і звання президента.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЗМІ повідомляли, що Янукович на початку березня приїжджав до Мінська, оскільки Кремль хоче зробити його «президентом» України. Український військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов також вважає, що Януковича планували призначити на цю посаду.

Колишній начальник управління Служби безпеки України у Донецькій і Луганській областях генерал-майор запасу Олександр Петрулевич вважає, що позови, які Янукович подав до ОАСК, пов’язані із цим. «Це було підготовлено до того, що за три-чотири дні беруть Київ, матеріали перебувають в адміністративному суді, він ухвалює рішення поновлює Януковича на посаді президента і той формує Кабінет Міністрів. Усе очевидно просто. Росія вже підготувала президента», заявив він, наголосивши, що ОАСК прийняв позовні заяви Януковича, незважаючи на те, що строк подання позовів було пропущено.

За даними ЗМІ, у травні ОАСК відхилив позови.