Міністр оборони Нової Зеландії відвідав Київ і зустрівся з Резніковим

У Києві Генаре вшанував пам’ять загиблих на війні біля Стіни пам’яті полеглих за Україну, а також провів двосторонні переговори з міністром оборони України Олексієм Резніковим.

«Ми обговорили наші спільні проєкти, способи посилення української обороноздатності і скоординовані зусилля щодо відновлення України після війни. Дякуємо за готовність просувати інтереси України у Південно-Східній Азії», – написав у Twitter Резніков.

Під час переговорів Генаре підтвердив чітку підтримку Новою Зеландією територіальної цілісності України та її народу, а також беззастережне засудження російської агресії, наголосили у пресслужбі новозеландського уряду.

Міністри обговорили продовження Новою Зеландією місії щодо підтримки навчання української піхоти у Великобританії до липня 2023 року.

«Міністр Резніков висловив подяку за продовження навчальної місії і зазначив, що вона приносить користь на місцях… Містер Резніков високо оцінив підтримку Нової Зеландії, особливо військову допомогу, і визнав, що ми  маленька країна з іншого кінця світу», – підкреслив Генаре.

Генаре наголосив на стійкості українців, рішучості здобути перемогу і підкреслив, що їхній «бойовий дух дуже високий».

«Я хочу чітко заявити, що хоча сили оборони Нової Зеландії не входитимуть в Україну для участі у бойових діях, ми, як і раніше, готові використовувати наші навички і досвід для оборонних зусиль», – додав міністр.

Він також закликав Росію «негайно піти з України», щоб «покласти край цьому конфлікту».

Контекст:

За даними новозеландського уряду, від початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого Нова Зеландія ввела санкції щодо понад 1200 російських фізичних та юридичних осіб і надала Україні військову, дипломатичну, юридичну та гуманітарну допомогу на суму понад $60 млн.