Підготовка розмови Зеленського з Байденом затягнулася – Клімкін

Президенту України Володимирові Зеленському необхідно якомога раніше поспілкуватися з президентом США Джо Байденом. Таку думку 27 лютого в ефірі телеканала «Україна 24» висловив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Так він прокоментував інформацію МЗС про підготовку телефонної розмови між Зеленським і Байденом.

«Процес підготовки розмови дійсно затягнувся. Це дуже важливий для нас момент, так як ми перебуваємо на дуже небезпечному етапі в контексті того, як Росія може гібридно діяти. Ми докладаємо зусиль для того, щоб боротися з тенетами російського впливу, і тут довіра на рівні лідерів критична«, – сказав дипломат.

За його словами, можна «нескінченно» говорити, що дзвінок не відбувся.

«Суспільство чекає не якогось оздоровчого дзвінка, щось на зразок «пане президенте, класно, що вас обрали, будемо розвивати відносини і партнерство», а очікує змістовного дзвінка, в якому будуть окреслені ключові напрямки, як ми взаємодіємо, яка допомога буде від США«, – зазначив Клімкін.

Він вважає, що Зеленський має пояснити Байдену, що роблять для створення «спільної історії успіху».

«Штати постійно говорять, що спільна історія успіху можлива, якщо Україна буде реально сильною та успішною, ось тут боротьба з корупцією, судова реформа  фундаментальні речі«, – підкреслив ексглава МЗС України.

Байден обійняв посаду президента США 20 січня. Свою першу телефонну розмову на цій посаді він провів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

За тиждень після вступу на посаду він також провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

З українським президентом Байден після інавгурації жодного разу не говорив, але вже неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема в розмові з Путіним та на Мюнхенській конференції.