Тодуров: Є закон, за яким на медицину не може бути виділено менше як 5%. Сьогодні виділяють 4%. Будь-який лікар може подати в суд на ВР – і виграти

Український кардіохірург, гендиректор Інституту серця Борис Тодуров в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання «ГОРДОН» Олесі Бацман заявив, що Верховна Рада порушила законодавство, коли ухвалювала бюджет України на 2021 рік.

«Якщо відкласти всі емоції, є закон, за яким на медицину не може бути виділено менше як 5%. А сьогодні виділяють 4%. Це порушення закону. Сьогодні будь-який лікар може подати в суд на Верховну Раду – і виграти. Не можна жити в державі, де Верховна Рада порушує закон. Аморально просто», – сказав він.

Тодуров зазначив, що в бюджеті на 2021 рік передбачили підвищення зарплати медикам на 9%.

«А інфляцію передбачено на рівні 7,5%, якщо ви знаєте. Тобто підвищення зарплати медикам не буде взагалі жодного – залишається 1,5%. Це насмішка. Навіть не знаю, як назвати м’якше, щоб нікого не образити. На інфекційні лікарні вистачить лише на перший квартал. Я не знаю, як вони будуть далі. Я не розумію», – додав лікар.

Тодуров: Люди при владі тут просто заробляють гроші. Вони тут не відпочивають, не лікуються. Їхні діти тут не живуть. Читайте повну версію інтерв’ю

15 грудня Верховна Рада ухвалила держбюджет України на 2021 рік. У документі передбачено (.xlxs) фінансування МОЗ на рівні 159,189 млрд грн. Порівняно з першим читанням ця цифра зросла на 3,9 млрд грн. Водночас, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, пропозиції відомства не врахували.

«Так, ми бачимо збільшення в абсолютних цифрах фінансування медицини, але збільшення це не означає мінімально достатнього», – пояснював він.

ВІДЕО