Зеленський підтвердив Гутеррішу прихильність України до "зернової угоди": Готові залишатися гарантом світової продовольчої безпеки

«Підтвердив відданість України зерновій угоді. Ми [Україна] готові залишатися гарантом світової продовольчої безпеки», – повідомив він.

Президент України, за його словами, поінформував Гутерріша про наслідки нової хвилі ракетного терору та ядерний шантаж РФ.

«Реакція світу й ООН має бути жорсткою», – наголосив Зеленський.

Контекст:

29 жовтня в акваторії окупованого Севастополя пролунали вибухи, внаслідок яких, за непідтвердженими даними, були влучання по російських кораблях. Потому Росія оголосила про зупинення участі в «зерновій угоді» через нібито «терористичний акт проти кораблів Чорноморського флоту й цивільних суден, залучених до гарантування безпеки «зернового коридору».

Зеленський висунув вимогу щодо жорсткої міжнародної реакції на це. Він також наголосив, що Росія почала блокувати дію чорноморської «зернової ініціативи» й морського експорту з України ще у вересні. США засудили рішення РФ, Євросоюз закликав Росію скасувати його.

31 жовтня в ООН заявили, що «зернова угода» залишається чинною, оскільки Росія не повідомила про вихід із неї.

З українських портів Одеса, Чорноморськ і Південний 31 жовтня вийшло 12 суден із 354,5 тис. тонн агропродукції. В ООН на цей день анонсували прохід «зерновим коридором» 16 суден.