Зеленський про слова Коломойського про необхідність співпраці із РФ: Більшість українців обрала європейську інтеграцію

Український бізнесмен Ігор Коломойський не є президентом України, а громадяни країни вже самі обрали курс на євроінтеграцію. Так президент Володимир Зеленський, який зараз перебуває з візитом в Естонії, прокоментував висловлювання Коломойського про необхідність відновити співпрацю із РФ, повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

«Мене підтримало 73% українців, і якщо серед них був пан Коломойський, то я дуже радий, що в нас стільки українців, які підтримали мене на виборах. Пан Коломойський не є президентом України. Він громадянин України, але більшість громадян країни обрала європейську інтеграцію і курс на Євросоюз. Тому саме народ України обирає, куди нам піти», – зауважив Зеленський.

Він підкреслив, що з Росією в України дуже складна ситуація і сторони вже почали діалог.

«Ми почали діалог, який буде розпочато, якщо чесно, під час «нормандської зустрічі» чотирьох лідерів», – зазначив він.

В інтерв’ю The New York Times, витяги з якого було опубліковано 13 листопада, Коломойський заявив, що воювати проти Росії Україну змушують США. Бізнесмен вважає, що у РФ та Україні «люди хочуть миру, гарного життя», а США цьому заважають. Він підкреслив, що Вашингтон «навіть не дає грошей за це». Вашингтон, за версією Коломойського, використовує Україну в геополітичній боротьбі з Росією. За словами бізнесмена, Росія «у будь-якому разі» сильніша від Заходу, і з нею треба відновлювати відносини. Коломойський також заявив, що «травма війни» в українців пройде і за 5–10 років «кров буде забуто».

У 2014 році Росія анексувала Крим, після чого на сході України розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

США за президентства Дональда Трампа почали надавати Україні летальне озброєння і виділяти кошти на оборонні потреби.