Міністерство юстиції запустило проект «Скажи правду»

Міністерство юстиції України запустило проект «Скажи правду». Це платформа для ефективного збирання та оброблення інформації про порушення прав людини російською федерацією.

Кампанія «Скажи правду» має одну мету — притягнення рф до відповідальності у Європейському суді з прав людини. Для цього потрібні докази, а саме відео, фото та записи про порушення, вчинені загарбниками на нашій землі.

Щоб подати заявку, потрібно перейти на сайт https://humanrights.gov.ua.

На порталі кожен, хто постраждав від дій окупантів, може розповісти власну правду, яку почує весь світ:

заповнити просту форму з інформацією про злочин, свідків та жертв, додати медіадокази та розказати якомога більше про те, що сталося.

Міністерство юстиції веде роботу згідно з міжнародними стандартами й гарантує постраждалим та свідкам захист і збереження персональної інформації.

Приклади порушень прав людини та інших злочинів:

Злочини проти особи: вбивство, катування, знущання та погрози, викрадення, умисні тілесні ушкодження, розстріл цивільних, обстріл місць перебування мирного населення, зґвалтування, незаконне позбавлення волі. Злочини проти майна: знищення, заволодіння та пошкодження майна (будинки, квартири, автомобілі, товари в магазині, ін.), мародерство, пограбування, тощо. Порушення права на особисте та приватне життя: обшуки приватних будівель та бізнесу, тиск на родини політичних в’язнів, вторгнення в будинки, позбавлення житла та примусове виселення, примушування до отримання російського паспорту. Порушення права на свободу віросповідання та переслідування за релігійними ознаками. Право на свободу зібрань: перешкоджання проведенню та участі в мітингах та мирних зборах, штрафи за таку участь. Свобода пересування: депортація, примушення до переселення та евакуації, заборона виїзду чи в’їзду на тимчасово окуповану територію, перешкоджання залишити небезпечну територію, примусове вивезення в РФ тощо. Інше: примушування до участі у війні на боці РФ, розташування військових поруч з цивільними об’єктами (житловими будинками, школами, лікарнями, тощо) або в оточенні цивільних (прикриття цивільним населенням). Геноцид: дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку. Тероризм: будь-яка дія, яка має на меті спричинити смерть чи тяжке тілесне ушкодження цивільній чи іншій особі, яка не бере активної участі у бойових діях у ситуації збройного конфлікту, а також дії спрямовані проти невійськових об’єктів підвищеної небезпеки, якщо метою такої дії за її характером чи контекстом є залякати населення або змусити уряд чи міжнародну організацію вчинити чи утриматися від будь-яких дій.