Робоча група розробляє стратегічний план реформування органів правопорядку — Офіс Генпрокурора

В Офісі Генерального прокурора обговорили реформу органів правопорядку — відбулося засідання міжвідомчої робочої групи, яка опікуватиметься розробленням плану реформування правоохоронного сектору України.

Як зазначив Генеральний прокурор Андрій Костін, невдовзі міжвідомча робоча група представить проєкт стратегічного плану реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки та оборони України.

«Комплексний стратегічний план допоможе підвищити стійкість, а також загальну безпекову та оборонну спроможність України, зокрема з урахуванням післявоєнного періоду. Наш основний пріоритет — зміна підходу до встановлення справедливості. В центрі уваги правоохоронців мають бути інтереси потерпілого, захист прав і свобод людини», — наголосив Андрій Костін.

Серед стратегічних завдань реформи Генеральний прокурор назвав такі:

впровадження системи управління органами правопорядку, орієнтованої на результат – вирок суду; формування політики запобігання злочинам; цифровізацію і впровадження e-case management — електронної системи управління кримінальними провадженнями; забезпечення оперативності правосуддя і розширення шляхів позасудового врегулювання, зокрема розширення можливостей угоди зі слідством за забезпечення захисту інтересів потерпілого і держави; вдосконалення взаємодії правоохоронних органів; підзвітність та відкритість, а також впровадження системи оцінювання ефективності діяльності органів правопорядку; встановлення механізмів внутрішнього контролю та запобігання корупції, перевірки доброчесності для представників усіх інститутів кримінальної юстиції на підставі єдиних критеріїв і стандартів; посилення міжнародної співпраці та інтеграцію в міжнародні мережі.

Також читайте: ЄС заморозив 68 млрд євро російських активів