Атака на дамбу на Донеччині: почалася евакуація

Павло Кириленко розповів, що нині з вулиці Набережної у Галицинівці еквакуйовано 26 осіб, з них восьмеро — діти.

Евакуація людей розпочалася на Донеччині через атаку російських окупантів на дамбу Карлівського водосховища. Зокрема, з вулиці Набережної у Галицинівці еквакуйовано 26 осіб, у тому числі вісім дітей. Про це заявив очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко на своєму Telegram-каналі в п’ятницю вночі, 26 травня.

Він зазначив, що станом на 23:30 25 травня у селищі підтоплено 6 домоволодінь, підтоплень критичної інфраструктури не виявлено. Рятувальні та оперативні служби знаходяться на місці події та повністю контролюють ситуацію.

«Нагадаю: 25 травня близько 17:20 внаслідок обстрілу російських окупаційних військ (попередньо – ракетного) була пошкоджена дамба Карлівського водосховища. Внаслідок цього відбувається неконтрольоване скидання води в річку Вовча у напрямку Галицинівки. В річці піднявся рівень води та існує загроза підтоплень приватних будинків у шести населених пунктах Покровського району, в яких загалом проживає 981 людина», — пояснив урядовець.

За його словами, вже проведено засідання комісії ТЕБ та НС і створено оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної події.

На місці тривають роботи з мінімізації наслідків обстрілу, ситуація повністю контрольована.

Як ми вже писали, на Донеччині росіяни зруйнували дамбу Карлівського водосховища — під загрозою підтоплення опинилися селища Галицинівка, Желанне-1 та Желанне-2. 

Рівень Каховського водосховища підняли «титанічними» зусиллями – ОВА