До Норвегії прибув найбільший у світі авіаносець США

Посольство Росії в Осло засудило візит авіаносця до Норвегії, назвавши такі демонстрації сили «нелогічними і шкідливими».

До Осло (Норвегія) у середу, 24 травня, прибув найбільший у світі авіаносець (USS Gerald R. Ford) для участі в навчаннях НАТО. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що корабель і його екіпаж проводитимуть навчання з норвезькими збройними силами вздовж узбережжя країни в найближчі дні.

За словами речника Норвезького об’єднаного штабу оперативного командного центру збройних сил Джонні Карлсена, цей візит є важливим сигналом тісних двосторонніх відносин між США і Норвегією і свідченням надійності колективної оборони і стримування.

Як пишуть норвезькі ЗМІ, авіаносець попливе на північ від Полярного кола.

Посольство Росії в Осло засудило візит авіаносця до Норвегії.

«На (арктичній) півночі немає питань, які потребують військового вирішення, а також тем, які потребують втручання ззовні. Враховуючи, що в Осло визнають, що Росія не становить прямої військової загрози для Норвегії, такі демонстрації сили виглядають нелогічними і шкідливими», — повідомило посольство.

Зазначимо, що Норвегія межує з РФ в Арктиці і минулого року стала найбільшим постачальником газу в Європі після скорочення російських газових потоків. Норвезькі військові і союзники по НАТО патрулюють морські нафтогазові платформи з осені, після вибухів на трубопроводах Північного потоку в Балтійському морі.

Раіше ЗМІ писали, що РФ збільшила кількість бомбардувальників біля Фінляндії і Норвегії.

Нагадаємо, на півночі Європи з 29травня по 9 червня пройдуть військові навчання ACE 2023 за участі 14 країн.