Ексголова митної служби України через співмешканку фінансує литовську UAB Medium group

НАБУ розслідують факт імовірної легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, колишнім заступником голови митної служби України Русланом Черкасським. Його співмешканка вивезла велику суму готівки.

Як встановило слідство, у  2022 році співмешканка Марія Трифонова вивезла з України в Польщу кошти в загальному розмірі 1,64 млн євро. Однак сукупний розмір коштів Черкасського та Трифонової станом на 30.06.2022 не могли перевищувати 16 млн гривень, 75 тис. євро, 255 тис. доларів, що значно менше ніж та сума, які Трифонова перемістила в період з 14 березня до 22 червня 2022 року через державний кордон.

До того ж співмешканка Черкасського під час виїзду з України не декларувала переміщення коштів через митний кордон України, приховавши факт володіння цими коштами та відомості про їх походження.

Наді Трифонова розпочала переказувати вказані кошти на рахунки литовської компанії UAB Medium group в якості акціонерних внесків, всього переказавши цій компанії кошти в сумі приблизно 1,13 млн євро. Пізніше вона стала власницею 33,7% акцій вказаної литовської компанії, яка володіє 100% акцій литовських компаній UAB Medihub, UAB Medihub services та UAB Innovatum. З огляду на зазначене, існує ймовірність того, що придбання вищевказаних акцій було здійснено з метою легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, в тому числі вивезених Трифоновою в першій половині 2022 року в сумі 1,64 млн євро.

Сама співмешканка Черкасського стверджувала, що з 2016 року отримала наступні позики: 1 млн доларів з датою повернення у 2025 році; ще 550 тис. доларів з такою ж датою повернення та ще 600 тис. євро з датою повернення у 2023 році. За її словами, ці кошти позичалися для розвитку бізнесу та використані для такого розвитку, в тому числі шляхом інвестування в бізнес за кордоном. Вона відкрила три клініки естетичної медицини в Україні, а також відкрито чотири клініки у Литві та одну в Латвії.

Однак, як встановлено слідство, позика в 550 тис. доларів була отримана від громадянина Сирії, який коли перетинав кордон у бік України задекларував усього 60 тис. доларів. Він ці гроші задекларував як позику на купівлю автівки. 600 тис. євро співмешканка Черкасського отримала від особи, яка працювала як найманий працівник на низці підприємств, у тому числі під керівництвом самої Трифонової. Тому відомості про її офіційні доходи не підтверджують можливість надання позики в такому розмірі.

Окремо Трифонова декларувала вивезення з України 760 тис. доларів надавши довідку, видану від імені Айбокс банку про те, що вказані кошти зняті нею з рахунку готівкою. Проте, згідно з наданою банком інформацією, відповідний рахунок співмешканкою Черкасського в Айбокс банку не відкривався. На думку слідства, такі дії є вчиненням правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 209 КК (легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом).

0 0 голосаРейтинг статьи Подписаться авторизуйтесьУведомить о новых последующих комментарияхновых ответах на мои комментарии Label {} [+] Имя* Email* Веб-сайт Label {} [+] Имя* Email* Веб-сайт 0 комментариев Межтекстовые ОтзывыПосмотреть все комментарии