ГУР: Росіяни використовуть енергоблоки ЗАЕС як військові бази

Кількість транспорту та військовослужбовців РФ постійно змінюється. Біля кожного енергоблока протягом дня може перебувати від 5 до 20 одиниць техніки.

Росія продовжує мілітаризацію Запорізької АЕС, використовуючи територію енергоблоків в якості військових баз. Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України.

Зазначається, що сьогодні територія енергоблоків №1, 2 й 4 фактично використовується в якості логістичної та військової бази.

«На цих майданчиках на постійній основі перебуває особовий склад рашистів, бронетехніка та вантажівки. Кількість транспорту та військовослужбовців постійно змінюється. Біля кожного енергоблока протягом одного дня може перебувати від 5 до 20 одиниць техніки», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що російські окупанти проводять ротацію під час комендантської години в Енергодарі, а усі вантажівки затентовані. Також є інформація, що в транспорті можуть знаходитися боєприпаси та вибухівка.

Крім того, співробітників чергових змін, які проводять огляд енергоблоків, не допускають на контрольовану територію.

«Тих, хто намагався провести контрольні обходи, піддавали побиттям та катуванням. Декілька з них перебувають в госпіталі у важкому стані. Дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій, під час яких ЗАЕС відключалась від енергоживлення», — зазначили у розвідці.

РФ продовжує мілітаризацію ЗАЕС. Фото: ГУР  

Нагадаємо, глава Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Гроссі обговорив з очільником Росатома Олексієм Ліхачовим питання безпеки на окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції.