Ізраїль обдумує пропозицію США про спільне військове планування щодо Ірану

Ізраїль відреагував на пропозицію США щодо Ірану обережно і попросив надати йому більше подробиць.

США нещодавно виступили з пропозицією Ізраїлю, щоб Вашингтон і Єрусалим взяли участь у «спільному військовому плануванні» щодо Ірану. Однак Ізраїль з обережністю сприйняв можливість укладення такої угоди. Про це повідомляє The Times of Israel.

«Напередодні адміністрація Байдена звернулася до ізраїльських чиновників з безпрецедентною пропозицією, яка значно покращить американсько-ізраїльське військове співробітництво», — сказано в повідомленні.

Разом з тим, Ізраїль попросив надати йому більше подробиць.

За словами американського чиновника, ця пропозиція «не стосується планування спільного американо-ізраїльського удару по ядерній програмі Ірану», і планування переважно буде зосереджено на обговоренні шляхів протидії регіональній діяльності Ірану та непередбачуваним обставинам.

Зазначається, що така пропозиція виникла під час нещодавнього візиту до Ізраїлю голови Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі, міністра оборони Ллойда Остіна і командувача ЦКЗС США генерала Еріка Курілли.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль та США зроблять все, щоб Іран не створив ядерної зброї.

Раніше повідомялося, що США та Ізраїль провели найбільші в історії спільні військові навчання.