Отримав підозру віце-адмірал РФ, який обстрілював Україну

Віцеадмірал Соколов особисто віддавав накази щодо регулярних бойових пусків крилатих ракет 3М14 Калібр по енергетичній інфраструктурі України.

СБУ повідомила про підозру російському віцеадміралу Віктору Соколову, який наказав обстрілювати Україну ракетами з Чорного моря. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«У період з 10 серпня 2022 року Соколов особисто віддавав накази щодо регулярних бойових пусків крилатих ракет 3М14 Калібр по енергетичній інфраструктурі нашої держави. Унаслідок ворожих обстрілів загинуло четверо мирних жителів, ще 40 — були поранені», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що за наказом Соколова здійснювалися повітряні атаки по енергооб’єктах у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій, Кіровоградській, Одеській, Запорізькій, Сумській, Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій, Черкаській, Житомирській та Івано-Франківській областях.

«Російські обстріли завдали значних втрат національній системі життєзабезпечення цивільного населення України. Крім того, ракетні удари РФ призводили до тимчасової зупинки роботи десятків місцевих навчальних закладів, лікарень та інших соціальних установ», — повідомляють в СБУ.

Соколову повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: порушення законів та звичаїв війни, вчинене групою осіб за попередньою змовою; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни, вчинене групою осіб за попередньою змовою.

«Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що СБУ повідомила про підозру генералу РФ, який очолював окупацію Харківщини.

Генерала і полковника РФ засуджено за підрив Північнокримського каналу