Столтенберг зробив заяву про вступ України до НАТО

Україна не зможе приєднатися до НАТО, поки триває війна, заявив генсек Північноатлантичного альянсу.

Приєднання України до НАТО не відбудеться, поки триває війна, але шлях до членства в майбутньому відкритий. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час форуму у Брюсселі 24 травня, передає Reuters.    «Набуття членства у розпал війни не стоїть на порядку денному. Питання в тому, що станеться, коли війна закінчиться», — сказав він.

Столтенберг зазначив, що в середині Альянсу «є різні погляди» щодо потенційного членства України, однак додав, що всі члени погоджуються, що у майбутньому Україна стане членом НАТО.   «Ми всі згодні з тим, що двері НАТО відкриті для нових членів, і що саме союзники по НАТО й Україна повинні вирішувати, коли вони (Україна — ред.) повинні приєднатися, а не Москва», — заявив генсекретар.
Він також зазначив, що на саміті НАТО у Вільнюсі обговорюватимуть можливі гарантії безпеки для України, але поки що ухвалення конкретних рішень щодо них не очікується.

«Я не очікую жодних остаточних рішень на саміті у Вільнюсі», — сказав Столтенберг, відповідаючи на прохання прокоментувати інформацію про те, що Україні запропонують гарантії безпеки за «ізраїльською моделлю».   За словами генсека, союзники з Альянсу під час зустрічі у Вільнюсі обговорять допомогу Україні, зміцнення її можливостей у сфері оборони та стримування, перехід і сумісність зі стандартами НАТО.
Саміт НАТО заплановано на 11-12 липня 2023 року у Вільнюсі.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна робить усе можливе, щоб на саміті НАТО у Вільнюсі було прийняте таке рішення, яке «спрацює» для нашої держави.
Нагадаємо, Україна готує політичні та практичні пакети співпраці, які запропонує для обговорення на саміті НАТО.