У Черкасах заарештовано активи росіянина, який годував силовиків РФ

Один зі співвласників підприємства є громадянином РФ і володіє більше ніж 15 російськими підприємствами, що працюють у тимчасово окупованому Криму.

У Черкасах суд наклав арешт на корпоративні права і статутний капітал підприємства, співвласник якого продовжував співпрацювати з російськими силовиками після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Арештований статутний капітал оцінено в 1,98 млн грн, арештовані корпоративні права -тв 9,2 млн гривень. Крім того, арешт накладено на нерухомість підприємства вартістю 91 млн грн, загальна площа нерухомості — понад 3 тис. кв. м.

Встановлено, що один зі співвласників підприємства є громадянином РФ і володіє більше ніж 15 російськими підприємствами, що працюють у тимчасово окупованому Криму і постачають продукти і медичні вироби російським силовим структурам. Йдеться зокрема про постачання аграрної продукції, тютюнові виробів, молокопродуктів і та консервів до російських лікарень, а також до установи ФСБ, МВД, управління справами президента РФ та ін.

Крім того, підприємства фігуранта постачають продукти у тимчасового окупований Крим.

Кримінальне провадження розслідується за фактом фінансування дій, вчинених з метою захоплення державної влади, зміни меж території України та пособництва державі-агресору.  Санкція відповідної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Готується клопотання щодо передачі арештованого майна до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Нагадаємо, в Черкасах затримали агента РФ, який шпигував за позиціями ЗСУ.

Раніше повідомлялося, що суд виніс вирок диверсанту російського ГРУ, який готував вибухи на Одеській залізниці. Йому призначили довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.