Україна починає системну співпрацю із Африканським союзом — МЗС

Дмитро Кулеба відвідав з візитом штаб-квартиру Африканського союзу напередодні Дня Африки.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба приїхав з візитом до столиці Ефіопії Аддис-Абеба. Про це повідомляє пресслужба в МЗС у середу, 24 травня.

Вказано, що український міністр провів зустрічі з головою Африканського союзу, президентом Союзу Коморських островів Азалі Ассумані та головою комісії Африканського союзу Мусою Факі Махаматом. Переговори відбулися  напередодні Дня Африки, який відзначають 25 травня.

«Мій візит до штаб-квартири Африканського союзу напередодні Дня Африки має на меті по-новому відкрити Україну для Африки, а Африку – для України. Ми прагнемо зробити наш діалог більш системним та регулярним, аби Україна та країни Африки іще краще розуміли один одного», – сказав Кулеба.

Сторони домовилися перевести на системну основу контакти та консультації на всіх рівнях між урядом України та Комісією Африканського Союзу.

Український міністр привернув увагу до негативних наслідків агресії РФ проти України на ситуацію в Африці: підвищення цін на продукти харчування, активізацію діяльності ПВК Вагнер, падіння соціально-економічних показників.

«Війна Росії проти України відчувається по всьому світі, зокрема на Африканському континенті. Критично важливо об‘єднати зусилля, аби покласти край російській агресії на основі принципів Статуту ООН та української Формули миру», – сказав міністр.

Кулеба наголосив, що будь-які мирні ініціативи мають відповідати логіці Формули миру, яка, зокрема, була відображена в положеннях відповідної резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

Раніше стало відомо, що Дмитро Кулеба розпочав друге турне країнами Африки і вже відвідав Марокко. Це був перший візит міністра закордонних справ України з часу встановлення двосторонніх відносин між країнами.