Україна розслідує роль Білорусі у депортації дітей — генпрокурор

Раніше стало відомо, що окупанти вивезли понад 2000 українських дітей до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв на білоруській території.

Україна розслідує ймовірну роль Білорусі у примусовому переміщенні дітей з окупованих Росією територій. Про це 24 травня повідомило агентство Reuters з посиланням на Офіс генерального прокурора.

Як наголосив генеральний прокурор Андрій Костін, відомство порушило кримінальне провадження за фактом примусового перевезення/депортації понад 19 тисяч дітей з окупованих Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей, в тому числі до Білорусі.

«Факт та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих «оздоровчих таборів» на території Білорусі наразі розслідуються», — уточнив він.

Зазначається, що заява української сторони стала відповіддю на повідомлення білоруської опозиції про те, що 2150 українських дітей, у тому числі дітей-сиріт віком від 6 до 15 років, були вивезені до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв в Гомельській та Мінській областях.

Перша група з близько 350 дітей прибула з окупованої Донецької області на початку вересня 2022 року, друга і третя групи прибули наприкінці вересня та в середині жовтня. Додаткові депортації були здійснені у квітні та травні цього року.

Зазначається, що з підконтрольних Росії територій України дітей автобусом доставили до Росії, а потім потягом до Білорусі.

При цьому опозиція стверджує, що самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко особисто віддав розпорядження про перевезення дітей-сиріт до Білорусі та сприяв їхньому приїзду фінансово та організаційно.

За даними експертів, такими діями Білорусь порушує Конвенцію про права дитини і її дії можуть бути визнані злочином проти людяності відповідно до Римського статуту МКС.

Нагадаємо, у травні Україна повернула 14-річну дівчинку, яку окупанти вивезли в Росію, а також 6-річну доньку захисників Маріуполя.