Українці бояться інфляції менше, ніж донедавна — опитування

Обережні тенденції покращення споживчих настроїв та впевненості у національній валюті, які фіксувалися, з початку року, тривають.

У березні цього року Індекс споживчих настроїв в Україні зріс на 4,6 пунктів та становить 91,2 пункта: українці менше бояться інфляції й  девальвації. Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.

Індекс поточного становища зріс і складає 51,4 – це на 3,4 п. вище за рівень цього показника у лютому. Індекс економічних очікувань у березні зріс на 5,5 п. і становить 117,6 п.

У березні показник індексу прогнозованої динаміки безробіття зріс на 1,5 п. і становив 126,7 п. Індекс інфляційних сподівань зменшився на 1 п. — 177,3 п. Сподівання українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців стали оптимістичнішими: індекс девальваційних сподівань зменшився на 9,4 п. і становить 125,7 п.

«Обережні тенденції покращення споживчих настроїв та впевненості у національній валюті, які ми фіксували з початку року, продовжуються, і в березні ми вже говоримо про статистично значущі позитивні зміни у цих показниках. Це відбувається на фоні хоча і важкої, але стабільної ситуації на фронті, зменшенням російських ракетних обстрілів та суттєвій стабілізації електропостачання», — коментують аналітики.

Нагадажмо, інфляція в Україні почала сповільнюватися раніше і швидше за прогнозовану.

Раніше повідомлялося, що індекс споживчих настроїв в Україні у лютому зріс на 2,7 пунктів і склав 86,5 пунктів. Крім того, зросли індекси доцільності робити великі закупівлі, очікуваних змін матеріального становища та очікуваного розвитку економіки.

 ВВП України може підрости більше, ніж прогнозувалося