ЗМІ дізналися про китайську пропозицію Європі

Лі Хуей запропонував Європі діяти швидко, щоб покласти край «українському конфлікту» і не допустити його поширення, стверджують джерела.

Cпецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей під час свого туру Європою запропонував залишити під контролем Росії тимчасово окуповані території України. Процеуп’ятницю, 26 травня, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

Стверджується, що Лі Хуей передав чітке послання, що «союзники США в Європі мають відстоювати свою автономію та вимагати негайного припинення вогню в Україні, залишивши Росії ті частни свого меншого сусіда, які вона зараз окупувала».

За словами європейських чиновників, Лі Хуей запропонував Європі розглядати Китай як економічну альтернативу США і наголосив на необхідності діяти швидко, щоб покласти край «українському конфлікту» і не допустити його поширення.

У свою чергу представники ЄС зазначили, що не підтримують заморожування війни, і повідомили посланцю КНР, що «неможливо відокремити Європу від Америки, і що Європа не відмовиться від підтримки України».

Також європейські дипломати передали три ключові повідомлення під час зустрічі з Лі Хуеєм, серед яких необхідність тиску з боку Китаю на Росію щодо заборони використання ядерної зброї, відмова КНР від надання військової допомоги РФ, а також підтримка Пекіном міжнародних зусиль щодо безпеки Запорізької АЕС.

Нагадаємо, зараз Лі Хуей знаходиться у Москві. Сьогодні він проводить переговори з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Раніше стало відомо, що Китай знайшов причину «кризи» в Україні. У Пекіні вважають, що нинішня «українська криза» – це трагедія, якої можна було уникнути.