
«Я вдячний, що надходить. Але воно має надходити швидше, якщо всі ми живемо однією метою – щоб був мир, щоб не було війни у Європі і щоб ця війна Російської Федерації не пішла в інші країни, в країни Євросоюзу та країни НАТО. А що в неї такі мрії й думки є – я в цьому впевнений», – сказав Зеленський.
За його словами, якщо Україна не буде міцною, «вони підуть далі».
«Київ – це не фініш у їхньому марафоні. Це для них початок. Ми показали свою міцність, і зараз дуже важливо, щоб цю міцність разом із нами показували наші західні партнери», – вважає президент.
Він наголосив, що затримки з озброєнням призведуть до того, що «всі стоятимуть на місці».
«Буде просування тієї чи іншої сторони на один-п’ять кілометрів уперед, потім – на один-п’ять кілометрів назад. Якщо буде більше зброї, яка є в нашому запиті до наших партнерів, ми почнемо просуватися вперед», – пояснив Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Від початку вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, США передали українським військовим тисячі протитанкових комплексів Javelin, гранатометів, сотні броньованих автомобілів, безпілотників, гаубиць та інших озброєнь. 21 травня Байден підписав закон, який передбачає виділення приблизно $40 млрд на допомогу Україні. Окремо в США ухвалили закон про ленд-ліз для України. Водночас Київ неодноразово заявляв, що Захід постачає озброєння у недостатній кількості.
Інші країни також надають Україні оборонну допомогу, зокрема артилерійські системи великої дальності.
12 червня із закликом прискорити постачання зброї в Україну виступив міністр оборони країни Олексій Резніков. «Нам потрібна допомога, і швидко, тому що ціна будь-якої затримки вимірюється кров’ю українців», – заявив він.
У той самий день головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний про постачання зброї говорив з головою Об’єднаного комітету начальників штабів армії США Марком Міллі. За словами Залужного, РФ сконцентрувала свої зусилля на півночі Луганської області та має там 10-кратну вогневу перевагу.
За кілька днів до цього – 9 червня – Резніков наголошував, що ситуація на фронті важка, Україна втрачає до 100 бійців убитими та до 500 пораненими щодня.
15 червня має відбутися третє засідання міжнародної консультативної групи з надання військової допомоги Україні (так званий «Рамштайн-3»).