НАЗК визнало спонсором війни виробника Ведмедика Барні та Мілки

Американську компанію Mondelez International внесено до списку міжнародних спонсорів війни.

Американську транснаціональну компанію з виробництва кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв Mondelez International додали до списку міжнародних спонсорів війни в Україні. Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції.   «Компанія в умовах війни не тільки продовжує працювати на російському ринку, а й ефективно просуває свою продукцію в торгових мережах та виводить на ринок новинки», — йдеться у повідомленні.   Зазначається, що інтереси компанії, що має річний дохід близько 26 млрд доларів і працює в 160 країнах світу, на російському ринку представляє ТОВ Мон’дэлис Русь, яка має три заводи:
  фабрику Більшовик, яка випускає печиво Ювілейне, OREO, Ведмедик Барні та крекери TUC; виробництво в Покрові (шоколад Alpen Gold, «Повітряний», Milka та батончик Picnic);
  завод у Великому Новгороді (жувальна гумка Dirol і льодяники Halls).   За підсумками 2022 року прибуток російського філіалу Mondelez International склав 339 млн доларів (+303% за рік), виторг — понад 1 млрд доларів (+38% за рік). Бюджет Росії компанія поповнила на понад 61 млн доларів податків.   «Це — суха фінансова статистика, яка вимірюється життями українських дітей, які більше ніколи не скуштують Ведмедика Барні», — зазначили в НАЗК.   Після російського вторгнення в Україну співробітники Mondelez в Балтійському регіоні, що охоплює Литву, Латвію та Естонію, надіслали петицію генеральному директору компанії Дірку Ван де Путу з проханням припинити весь бізнес в Росії.   Mondelez відреагувала формально — оголосила про призупинення нових інвестицій та вкладень у рекламу в Росії. «Однак, судячи з фінансових показників, російський ринок для компанії залишається перспективним», — резюмували в НАЗК.

Нагадаємо, раніше НАЗК внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. У цей список також потрапила китайська компанія Xiaomi Corporation.