Обсяг міжнародної підтримки фінансування бюджету України перевищив $50 млрд

На цьому тижні Україна отримала черговий транш на 1,5 млрд. євро від ЄС у рамках програми макрофінансової допомоги з початку року.

З початку війни обсяг міжнародної підтримки для фінансування бюджету перевищує 50 млрд. дол. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, секретар Національної ради  відновлення України від наслідків війни Данило Гетьманцев.

«На цьому тижні Україна отримала черговий транш на 1,5 млрд. євро від ЄС у рамках програми макрофінансової допомоги (МФД) з початку року. Це четвертий транш з початку року, поточні надходження в рамках програми у 2023 році складають 7,5 млрд дол., на весь 2023 рік — 18 млрд євро», — йдеться у повідомленні.

Гетьманцев нагадав, що МФД — це пільгові кредити, які надаються на виняткових умовах (строк кредиту — 35 років, пільговий період на обслуговування — 10 років, передбачена компенсація відсотків за рахунок ЄС у разі виконання умов меморандуму і реалізації реформ). Кошти МФД спрямовуються на пріоритетні невійськові видатки, насамперед на підтримку громадян (соціальну сферу).

«З урахуванням цього траншу міжнародна підтримка на фінансування бюджету з початку 2023 року сягнула 18,4 млрд дол., з початку повномасштабної агресії 50,5 млрд дол. (з яких 19,2 млрд дол. складають гранти – безповоротна фінансова допомога). Це безпрецедентний рівень допомоги, але Україна зазнає ще більших безпрецедентних втрат через війну і геноцид, розв’язані РФ», — додав Гетьманцев і подякував народам країн, які не словом, а ділом, допомагають українцям виборювати свободу.

Раніше у ЄБРР назвали необхідну суму інвестицій для швидкого відновлення України на найближчі п’ять років.

ЄБРР надасть Україні додаткові 1,5 млрд євро — ЗМІ