РФ заблокувала вхід 28 кораблям в порт Південний — посол США

Росія продовжує блокувати вхідний флот на найбільший порт Південний, незважаючи на поновлення роботи «зернової ініціативи».

Росія не пропускає 28 кораблів до порту Південний в Одеській області, що є порушенням зобов’язань російської сторони в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк у Twitter.   «Після неодноразових погроз вийти з Чорноморської зернової ініціативи тепер Росія відмовляється дозволити жодному з 28 кораблів вхід до порту Південний, одного з трьох портів, визначених угодою для експорту продовольства. Це явне порушення її зобов’язань», — написала вона.

Брінк підкреслила, що Росія повинна припинити перешкоджати діяльності цієї життєво необхідної ініціативи.

Нагадаємо, зернову угоду було укладено в Стамбулі 22 липня 2022 року за участю ООН, Туреччини, України та Росії. Було підписано два документи — про створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (Чорноморськ, Одеса і Південний) і зняття бар’єрів на експорт російського продовольства і добрив.

17 травня Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження зернової угоди ще на два місяці — до 18 липня.  Як відомо, майбутнє зернової ініціативи було під питанням через позицію Росії, яка висувала цілий список вимог.