В Центрі досліджень енергетики назвали спосіб "лікування" галузі

В Україні існує система занижених тарифів ще з радянських часів. З часом це стало проблемою, яку необхідно вирішити, вважає Олександр Харченко.

Енергетичний сектор України можна відновити за допомогою впровадження ринкових цін на електроенергію для населення та монетизацій субсидій для вразливих споживачів. Про це сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в коментарі для ExPro у четвер, 18 травня.

На його думку, в Україні існує система занижених тарифів ще з радянських часів. З часом це стало проблемою, яку необхідно вирішити.

«Її правильне рішення полягає виключно у введенні ринкових цін для населення. Це єдиний правильний шлях, аби прибрати з енергетичного сектору корупцію, яка оцінюється в сотні мільйонів… Допоки не будуть введені нормальні ринкові ціни, а субсидії не будуть монетизовані, «вилікувати» енергетику неможливо», – сказав Харченко.

На його думку, ринкові ціни будуть стимулювати населення України до енергоефективного споживання.

Нагадаємо, у квітні уряд України відклав підвищення цін на електроенергію для населення ще принаймні на місяць – до кінця травня. Зараз населення платить 1,44 грн за кВт/год, якщо споживається менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 грн за кВт/год, якщо споживається понад 250 кВт/год на місяць.

При цьому міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що перегляд тарифів на електроенергію допоможе відновити енергосистему до нового осінньо-зимового періоду.